תרומה לקהילה - קידום חינוך מדעי טכנולוגי | מארוול ישראל

בואו להתחבר
אתנו לקהילה

אנו גאים בפעילות הענפה שלנו למען הקהילה. הצטרפו אלינו לעשייה!
5פי2– מקדמים את החינוך המדעי- טכנולוגי בישראל

קרן התרומות של מארוול

קרן התרומות של מארוול ישראל מוקדשת לתמיכה בתוכנית השנתית של קשרי הקהילה. הפוקוס המרכזי של הפעילות הינו עשייה התנדבותית מול ארגונים נבחרים, בשילוב תרומה כספית. זאת, על פי קריטריונים שנקבעו במדיניות התרומות של הארגון ועל פי תכנית הקצאות שנתית. תרומה זו מאפשרת עשייה רחבה וארוכת טווח לחולל שיפור ושינוי משמעותי לאורך זמן.
כחברה טכנולוגית הנשענת על מצוינות, חדשנות והון אנושי ייחודי, בחרנו להתמקד בפרויקטים לקידום הדור הבא: קידום מצוינות בחינוך המדעי- טכנולוגי, מיזמים בתחומי תרבות וספורט ושותפות בתוכניות לקידום ילדים ונוער בסיכון. כל אלה מבטאים ומדגישים את מחויבותנו לצורך הלאומי לשמור על מעמדה של ישראל כמעצמת הייטק מובילה.
קרא עוד
מנטורינג לקידום מהנדסים ערביים להייטק

לתת חמש פי 2

המטרה: הכפלת מספר בוגרי מתמטיקה ומקצועות מדעיים\טכנולוגיים ברמת חמש יחידות לימוד.
במסגרת זו הוקמה "סיירת מרצי מארוול" – קבוצה איכותית של מהנדסים ומהנדסות חזקים מכל המגזרים, אשר פועלים בבתי הספר ברחבי הארץ, במסגרת התוכנית הלאומית 5פי2. חברי הסיירת מגיעים לתת הרצאות טכנולוגיות מעוררות השראה, כדי לעודד את התלמידים לבחור ולהתמיד במקצועות הללו.
בהרצאות מציירים לתלמידים רצף בהיר של מהלך העתיד : החל מהיתרון לתגבר מקצועות מדעיים ובראשם המתמטיקה – כיצד זה פותח להם דלתות באקדמיה ולאחר מכן בשוק העבודה. בשנה החולפת נחשפו 1800 תלמידים להרצאות מרצי מארוול בכל רחבי הארץ.
קרא עוד
מצוינות מקצועית

חושבים חיובי ומשפיעים

המטרה: תגבור וקידום של תלמידי תיכון במקצועות המדעים להצלחה בבחינות הבגרות.
"חושבים חיובי" הינה תכנית ותיקה, המתקיימת מזה 14 שנים. במסגרתה אנחנו מקיימים שיעורי תגבור במשרדי החברה לתלמידי תיכון במקצעות המדעיים בדגש על מתמטיקה ופיסיקה ברמת 5 יחידות לימוד. אנחנו מתמקדים בתלמידים ממעמד סוציו אקונומי בינוני- נמוך בעלי פוטנציאל ומוטביציה גבוהה להצליח. יחד, במסגרת מפגשים שבועיים לומדים ומשייפים מיומנויות חשיבה ופתרון.
התכנית מאפשרת קידום ושיפור משמעותי של הישגים וגם פועלת לטובת צמצום נשירה עקב קשיים במקצועות המדעיים.
קרא עוד
מחברים את הקהילה והסביבה

עידוד יזמות טכנולוגית

המטרה: עידוד חשיבה יזמית ויצירתיות. התכנית כוללת לימוד חוויתי של כל שלבי המעגל התעשייתי, מפיתוח של רעיון ועד לאב טיפוס. קבוצת מתנדבי מארוול מלווה תלמידי חטיבות ביניים לאורך כל השנה במסגרת פרויקט יזמות של עמותת "תעשיידע". המתנדבים מסייעים לילדים ומכוונים אותם בתהליך החשיבה על רעיון, בחירת רעיון שיהפוך למוצר, ביצוע חקר שוק ובניית תכנית שיווקית וכן מפתחים עמם את אב הטיפוס של המוצר. התכנית פועלת בהצלחה מזה ארבע שנים. במסגרתה פותחו מגוון מוצרים ואפליקציות המשלבות טכנולוגיה, חשיבה ירוקה ויישום פשוט לצרכים של חיי היום יום. חלק מן הפיתוחים אף הוטמע במשרדי מארוול ישראל.
קרא עוד
מענתק – מנטורינג לקידום מהנדסים ערביים להייטק

"מענתק" ביחד להיטק

המטרה: חניכה וקידום סטודנטים ובוגרי מקצועות ההנדסה מהחברה הערבית, להשתלבות בתעשיית ההייטק. ועידוד ההשתלבות של כוח אדם איכותי ומקצועי .קואליציית מענתק של חברות ההיטק, פועלת במספר מישורים, ביניהם סדנאות הכנה לתעסוקה, תוכנית שגרירים לאיתור סטודנטים ערבים כבר בעת לימודיהם וכן תוכנית המנטורים. במסגרת המנטורינג, מחברים בין מהנדס ותיק למהנדס מתחיל שייתן טיפים ועצות בתחילת הדרך. מספר הערבים הישראלים שגוייסו מאז ההשקה על ידי חברות הקואליציה עומד על 1,000 ולמעשה הכפיל את מספר המהנדסים הערבים בסקטור זה.
קרא עוד
אקוטק – מצמצמים פערים באמצעות טכנולוגיה

צמצום פערים וטכנולוגיה

פרויקט "אקוטק" לצמצום פערים באמצעות טכנולוגיה. המטרה: הכשרה טכנולוגית לנוער בסיכון. הקניית ידע מקצועי והסמכה כמקפצה לקידום תעסוקתי ועצמאות כלכלית. פעם בשבוע, מתקיים בחדר ההדרכה של סניף פתח תקווה קורס טכנולוגי לנערים ונערות בסיכון בגילאי 15-18. התוכנית כוללת שני ערוצי לימוד מקבילים – קורס טכנולוגי ולצידו קורס יזמות טכנולוגית. בשנה הקרובה תשע"ו, הקורס המקצועי יתמקד לראשונה בעיצוב אתרי אנטרנט. את הנערים מלווה צוות מתנדבים ממארוול. הקורס משלב הרצאות של מהנדסי החברה, סיור במעבדות והתמחות קיץ של מצטייני הקבוצה במארוול ישראל.
קרא עוד