כותבות קוד: ה-Weekathon הרביעי של IATI | מארוול ישראל

מרתון החדשנות הרביעי של מרכזי הפיתוח הגלובאליים בישראל IATI הסתיים וזה הזמן לסכם את התוצאות

15.03.16

ה-IATI MNC Weekathon השנתי של ארגון חברות הטכנולוגיה הרב-לאומיות המובילות בישראל, הוא אירוע ראשון ויחיד מסוגו בעולם: מהנדסים ממגוון חברות, אשר לעיתים אף מתחרות ביניהן, מתכנסים יחד לשבוע של עשייה מרתקת וסיעור מוחות. המטרה המרכזית היא פיתוח מוצרים חדשניים ומקוריים, המבוססים על שיתוף פעולה הדוק בין נציגי החברות בצוותים משותפים.
השנה התקיים ה-Weekathon במקביל ליום האישה והדגש בו ניתן למקומן החשוב והמשמעותי של הנשים בתעשיית הטכנולוגיה עתירת הידע.

אירוע השיא – ה-Demo Day – אשר בו הוצגו תוצרי שבוע התחרות, התקיים אצלנו במשרדי מארוול ישראל בפתח תקווה. באירוע נכחו כ-150 אנשים מהתעשייה ובכללם ראשי IATI וחלק ממנכ"לי החברות המשתתפות.

יוסי מיוחס ב-Weekathon קארין מאייר-רובנשטיין - מנכ"לית IATI

באירוע השתתפו מהנדסות בלבד: 35 מפתחות נבחרות מ-Microsoft, Intel, eBay, Motorola, Siemens, Kodak, Marvell, סיטי, GM ו-HP התפצלו לשישה צוותים. לכל קבוצה הצטרפה תלמידת תיכון הלומדת תכנות במסגרת ארגון She Codes, העוסק בקידום נשים והגדלת מספרן במקצועות התכנות והטכנולוגיה.

 משתתפות ה-Weekathon במארוול ישראל בפתח תקווהצוות BT Sight בראשו עומדת מהנדסת מארוול רוני וסרמן

יוסי מיוחס, מנכ"ל מארוול ישראל, בירך את הצוותים על הישגיהם וציין את הפוטנציאל הייחודי הטמון בשיתוף הפעולה יוצא הדופן המתקיים בין החברות במסגרת ארגון ה-IATI. הוא הדגיש את חשיבותה של ישראל כמרכז של חדשנות ויזמות, המושך אליו השקעות של חברות הענק הגלובליות ואת התרומה העצומה שיש למרכזי הפיתוח בארץ לשגשוגן – יתרון שיש לראותו כבעל ערך לאומי במדינת ישראל.

מזון למחשבה - טעימה מפינוקי אירוע ה-Weekathon עינב אהרוני-יונס - מנכ"לית קודאק

את מארוול ישראל ייצגו בהצלחה רבה שלוש מהנדסות:

ליליה דניאל השתתפה בקבוצה שפיתחה את הפתרון של-"MIK-MEH"  – אפליקצית "ילקוט חכם" לארגון תכולת הפריטים בתיק ובקרת משקלו בהתאם למערכת הלימודים.

סווטה גורליק השתתפה בצוות שפיתח את הרעיון של- “WalkMeStick” אפליקציית סמארטפון המשמשת כמקל נחייה וירטואלי לאנשים עם מגבלות ראיה.

רוני וסרמן השתתפה בקבוצה שפיתחה את BT Sight – אפליקציה רב-שימושית להתראה ומעקב אחר אובייקטים שונים בטווח שטח מוגדר מראש. פתרון המאפשר למשל להשגיח על ילדים קטנים, על חיות מחמד או על מזוודות במסוע שדה התעופה. קבוצה זו היא שזכתה בתואר "חביבת הקהל" בקרב משתתפי התחרות ואורחיה. גם השנה הייתה זו הזדמנות לצאת מהשגרה ולקחת חלק בשיח מלהיב ופורץ גבולות, המעורר השראה עבור כולנו.

להתראות ב-Weekathon הבא!

לכתבות רלוונטיות על חברות השמה הייטק , מוליכים למחצהSOC