חדשנות - אחד מערכי הליבה של מארוול ויש לנו סיבה טובה | מארוול ישראל

חדשנות – אחד מערכי הליבה של מארוול ויש לנו סיבה טובה

13.03.18

החדשנות היא אחד מערכי הליבה של מארוול ולא בכדי. למארוול העולמית למעלה מ-7,100 פטנטים (מתחילת שנת 2018 אושרו למעלה מ-70 פטנטים חדשים). הרבה שעות מהנדסים מושקעות בפיתוחים טכנולוגיים חדשים, כ-10% מהמהנדסים במארוול העולמית עוסקים באופן פעיל בכתיבת פטנטים. מהנדסי מארוול ישראל רשומים כבעלים של למעלה מ-370 פטנטים – 13 מהם מתחילת השנה.

נעם מזרחי, VP Technology and Solution Architecture, Marvell CTO office במארוול, מספר:

"אנו תופסים את החדשנות כבסיס האיתן ביותר להצלחה. היא באה לידי ביטוי לא רק במוצרים – אלא גם בתהליכים ובכלי הפיתוח המתחדשים החל משלבי התכנון, דרך הליכי הבקרה והייצור וכמובן בכל הקשור להטמעה ולתמיכה בלקוחות. הדרך להישאר בצמרת עוברת בחדשנות והעזה, במיוחד על רקע הקונסולידציה המשמעותית המתרחשת בעולם פיתוח השבבים ויצירתן של חברות ענק. אנו מרבים לשאול את עצמנו מה מבדל את המוצר שלנו משל המתחרים, ומנסים לוודא שחלק גדול מכך יהיה בפתרונות היצירתיים שהוא מציע. רבים מהפיתוחים והיצירתיות הטכנולוגית בחברה הם פרי מחשבתם ועבודתם של מהנדסי החברה. החברה מעודדת את העובדים ליצור ולהמציא ומציעה תמריצים והוקרה לעובדיה בכל הקשור לפטנטים ולחדשנות. מידי שנה החברה שומרת על מקומה בין החברות המובילות בפורטפוליו הפטנטים שלה."

עו"ד מייקל פייביש, Sr. IP Counsel במארוול, מוסיף את הזווית המשפטית:

"מעבר למספר הפטנטים המרשים, אנו צריכים לזכור כי רישום פטנטים הינו למעשה הכלי המשפטי העיקרי עבור החברה להגנה על חדשנות, וכי סטטיסטיקות שונות הקשורות לרישום פטנטים מהוות מדדים מקובלים לחדשנותה של החברה. אנו מדריכים את מהנדסי החברה לקחת חלק פעיל בהגנה על עבודתם, ועובדים בשיתוף פעולה על מנת לאתר את החדשנות ולקדם את תהליך רישום הפטנטים."

מתוך עולמם של הלוקחים חלק בחדשנות בחרנו לשתף את פעילותם של לב אפשטיין ואיתי פלד.

עבור לב אפשטיין, מנהל קבוצת ה – Advanced Technology, זהו הפטנט הראשון שנרשם במארוול, רק לאחרונה החל להיות מעורב בתחום כתיבת הפטנטים:

"הפטנט שנרשם החודש מדבר על מימוש חדש של שיטת OCDS – On Chip Speed Debug לזיהוי מסלולים קריטיים המבוסס על שימוש ב-ARO – Agile Ring Oscillator במקום במעגל OCSD בו השתמשו בעבר. שימוש ב-ARO מאפשר פישוט העבודה ומימוש חלק יותר. סביבת העבודה הרגילה בעת פיתוח Chip היא "אידאלית", כלומר, לא לוקחת בחשבון תופעות פיזיקליות רבות. כאשר עוסקים בשיטות וכלים לתכנון ה-Chip ישנה חשיבות לזיהוי ושיפור מעגלים שמגבילים את מהירות המוצר. זיהוי מעגלים ומסלולים כאלה צריך לעשות דרך אנליזת ה-Chip (Silicon) ובזה עוסק הפטנט. רק לאחרונה התחלתי להיות מעורב בכתיבת פטנטים, עבורי זהו הפטנט הראשון".

איתי פלד, שמעורב בכתיבת פטנטים למעלה מ-15 שנה, מספר על פעילותו בתחום ועל הפטנט הנוכחי:

"את בקשת הפטנט הראשונה שלי הגשתי ב-2002. מאז הגשתי כ-20 בקשות לפטנט, מהם 14 נרשמו בפועל. הפטנט האחרון (שנרשם החודש) נולד בפרויקט ה-NG ונבע מפעילות חקר ביצועים שעשינו בעזרת סימולטור שפיתחנו. בבחינת הביצועים זיהינו בעיה בחלוקת העבודה למאות המעבדים שהובילה לחוסר נצילות ולפגיעה בביצועים. לאחר שזיהינו את הגורם לפגיעה בביצועים חשבנו על פתרון שיאפשר להגיע לניצולת מלאה בצורה אפקטיבית והוכחנו אותו בעזרת הסימולטור. משם הדרך לרישום פטנט קצרה – פטנט טוב מושתת על פתרון יעיל לבעיה כללית והרגשנו שזה מה שיש לנו ביד. פרויקט ה-NG לא יצא לפועל אבל למדנו הרבה ממנו – חלק מהפיתוחים והפטנטים שרשמנו בזמנו משמשים אותנו היום במוצרים אחרים שאנו מפתחים."

"האתגרים הטכנולוגיים ב-2018 מעניינים ביותר", מוסיף נעם מזרחי. "אני מאמין שהעולם על סף מהפכה טכנולוגית ושבירת פרדיגמה המובלת על ידי תחום הבינה המלאכותית (AI – Artificial Intelligence). ללא ספק, נראה יותר ויותר שימוש בטכנולוגיה זו בתחומים מגוונים מאד החל מסלולר ועד רפואה. בנוסף, טכנולוגיית הענן (Cloud) מוסיפה להתוות גידול אקספוננציאלי בדרישות העיבוד, בצורך באחסון יעיל של המידע, ובקצב תעבורת רשת (שתמיד גבוה ממה שניתן לספק…). לצד זה, התפתחות האינטרנט של הדברים (IoT) וה״קצה״ (Edge) יוצרים צורך בפתרונות שונים וחדשניים כדי להביאם לידי ביטוי באופן מיטבי. הפיכתן של ערים רבות לערים ״חכמות״ מסביב לעולם היא מיקרו-קוסמוס המחבר בין כל היכולות הנ״ל ואחרות, ויהוו אתגר טכנולוגי לחברות העוסקות בתחום. מתן פתרונות לנושאים אלו וכן המשך פיתוח פתרונות חדשניים לתחומים קיימים יעמדו במרכז העשייה הטכנולוגית של החברה ושלי בשנת 2018."

למדו עוד על החדשנות במארוול, צרו איתנו קשר כאן >>