Failure Analysis | מהנדס תוכנה | הנדסאי תוכנה | משרות הנדסאי תוכנה | מארוול ישראל

Frontend Stories – בואו להכיר אותנו מקרוב! פרק 3

Mor Weiser, Recruiter 17.08.16

הכירו את ניתאי הרשלר, מנהל תחום ניתוח כשלים-  Failure Analysis-FA בקבוצת ה- Operations של מארוול ישראל.
"מארוול בשבילי היא הבית. אני שמח לחזור למעבדה שהייתי חלק מההקמה שלה בשנת 2002 ולנהל את הקבוצה המנוסה והאיכותית שיש כאן".

nitai image1 - Copy

ש:כמה זמן אתה עובד במארוול?

הגעתי למארוול בשנת 2002- חבר שעבד איתי בעבר, ועד היום עובד במארוול, שידך ביננו. אחרי כמעט 10 שנים בחברה החלטתי לעזוב ולאחר תקופה של מעל 5 שנים בארגון אחר, בתחילת שנת 2016, חזרתי למארוול ישראל.

ש: ספר על התפקיד שלך:

התחלתי כ- Senior Failure Analysis Engineer והיום אני מנהל תחום ה-FA והמעבדות שיש אצלנו בקבוצת ה-Operations. ה-Operations היא קבוצת רוחב שנותנת שירותים לקבוצות המוצרים של מארוול ישראל. המחלקה אחראית על כל שלבי הייצור וההרכבה, איכות המוצר ובדיקתו. תהליכי העבודה מתחילים עוד בשלבי התכנון והפיתוח של הרכיבים, שם מתחילים להטמיע מנגנונים שמיועדים לעבודה של ה-Operations. בנוסף, המחלקה אחראית על הגדרת תהליך הייצור, ואין מוצר שיוצא לייצור ללא בדיקה מדוקדקת (Review) של המחלקה.
עיקר העיסוק של קבוצת ה-FA מתמקד בשלב ה-Post-Silicon וכולל מספר תחומים עיקריים:

1.      Silicon Debug ו-FA: עוד בשלבי הפיתוח של הרכיב ולפני שהוא יוצא ללקוחות, יכולים להתגלות באגים- כשלים, והרכיב לא מתנהג כפי שאמור היה לעבוד. הכשל יכול להיווצר כתוצאה מתכנון לא נכון של חלקים בתוך הרכיב, מפגם בייצור או מהתנהלות לא נכונה של הלקוחות עם הרכיב "בשטח". הכשל לעתים נראה חיצונית על האריזה, אך לרוב מדובר בפגמים בתוך הרכיב והם מתגלים רק כאשר עושים בדיקות חשמליות או פונקציונאליות. התפקיד שלנו הוא לאתר את מקור הכשל ולבודד אותו לרזולוציה הגבוהה ביותר. אנו עושים זאת בעזרת שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר הקיימות היום בשוק ומסוגלים לצמצם את מקור הכשל עד לרמת הטרנזיסטור הבודד (בתוך מיליוני טרנזיסטורים).

2.      Costumer Return: תמיכה ברכיבים שנשלחו ללקוחות ונעשה בהם שימוש על-ידי הלקוח, ומסיבה כלשהי הלקוח מדווח על כשל ברכיב ספציפי. הרכיב מוחזר למעבדה שלנו ותפקידנו להבין האם הרכיב תקול ומאיזו סיבה.

3.      Circuit Edit: אנחנו עורכים ניתוחים פיזיים (Nano-Surgery) בעזרת מכונת FIB המאפשרים לנו לשנות את הרכיב מבלי לפגוע בפונקציונאליות שלו.
FIB- Focus Ion Beam = קרן יונים ממוקדת. המכונה היא למעשה מיקרוסקופ אלקטרוני/יוני, והיא מורכבת מ"תותח" של יונים שמאיצים אותם וממקדים אותם לקרן ננו-מטרית.
בעזרת כוח היונים אנחנו יכולים לעשות פעולות כירורגיות ברכיב ולעשות לו "ניתוח" שיהפוך אותו מרכיב "חולה" עם באג לרכיב תקין. זה תהליך מורכב שמקדם את תהליך הפיתוח
וה- Debug בצורה משמעותית והוא חוסך מיליוני דולרים וחודשים רבים של ייצור מחדש. ניתוח של FIB יכול לקחת מספר ימים בלבד ולכן קיומה של מכונה זו במארוול מהווה יתרון משמעותי.

מעבדת ה-FA ייחודית ביכולות ובציוד שלה ביחס לחברות שבבים Fabless בארץ, אין דומה לה ואנחנו מאוד גאים על כך.

ש: מהו הגודל הממוצע של הרכיבים שמפותחים במארוול?

גודל רכיב נע ממספר מילימטרים רבועים בודדים ועד מספר סנטימטרים. הטרנזיסטורים שבתוך הרכיב הם בסקאלות שונות – ממיקרונים בודדים ועד ננו-מטרים בודדים.
אנחנו, ה-FA, יורדים גם לרזולוציה של אטומים.

ש: עם אילו ממשקים אתה עובד?

אני עובד עם צוות המעבדה ונמצא באינטראקציה עם מרבית המחלקות המעורבות בפרויקטים המפותחים במארוול. קבוצת ה- Operations נותנת תמיכה רוחבית לשתי חטיבות הפיתוח בישראל ובכל פרויקט מתקיימים ממשקים עם כל קבוצות הפיתוח –  Design, Hardware, Software.

ש: תאר לי הצלחה שהייתה לך בתפקיד, הישג משמעותי שהגעת אליו?

אחד ההישגים החשובים של הקבוצה היה לאתר באג מאוד משמעותי שהשפיע על הרבה מוצרים של מארוול העולמית. הבאג עבר את כל המנגנונים ותחנות הפיתוח והבדיקה, ובסופו של דבר התגלה על-ידינו. גילינו את הבאג והצלחנו לתקן אותו, דבר שכמובן  תרם לשביעות רצונם של הלקוחות ולהגדלת אורך החיים של הרכיב.

הישג נוסף הוא לראות עובדים חדשים משתלבים ותורמים לעבודת הצוות. בחודשים האחרונים הצטרפו אלינו 2 מהנדסים חדשים עם הרבה ניסיון מחברות גדולות בתעשייה וזה כיף ללמוד וללמד.

ש: למה בחרת לחזור למארוול?

מארוול היא חברה משפחתית. כולם מכירים ברמה האישית וכיף לעבוד ביחד. יש סביבת עבודה נעימה ואנשים שרוצים להצליח. מבחינה מקצועית, כל התהליכים שאנחנו עושים הם מודלים המפותחים אצלנו, בבית –במארוול, על ידי שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק ובחדשנות הכי גדולה שיש בישראל. אני מאוד גאה להיות חלק ממארוול ושמח לחזור הביתה.

 

מארוול ישראל מזמינה אתכם להצטרף אלינו במגוון משרות הייטק ופיתוח מאתגרות אותן, היכנסו אל השמה מארוול

בואו להכיר אותנו מקרוב עם סיפורים נוספים מה – Frontend Stories!

יעניין אתכם גם : מהנדס תוכנה

יזמות טכנולוגית – מפתחים את הדור הבא