מהנדסי חשמל | מארוול ישראל

Frontend Stories – בואו להכיר אותנו מקרוב! פרק 4

Mor Weiser, Recruiter 15.11.16

הכירו את הסטודנטים שלנו: איה דגן אהרוני, סטודנטית להנדסת חשמל ואורי בר-אל, סטודנט להנדסת חשמל ומדעי המחשב, שניהם לומדים באוניברסיטת תל אביב. "למארוול מאוד חשוב לטפח את הסטודנטים שלה. החברה רואה בנו את דור העתיד שימשיך לפתח את הקריירה שלו כמהנדסי חשמל במשרה מלאה עם סיום הלימודים. אפשרות זו לא קיימת בכל חברה והייתה חלק מרכזי בבחירה שלנו להצטרף למארוול."

students

הכירו את הסטודנטים שלנו: איה דגן אהרוני, סטודנטית להנדסת חשמל באוניברסיטת תל אביב, מתחילה סמסטר שביעי. עובדת במארוול כחצי שנה כמהנדסת וריפיקציה בקבוצת ה- ASIC Design.
אורי בר-אל, סטודנט להנדסת חשמל ומדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב, מתחיל את הסמסטר השביעי. עובד במארוול מזה שנה וחצי בתפקיד Firmware Engineer  בקבוצת ה-Platform Development.

 

ש: איך הגעתם למארוול?
שנינו הגענו למארוול דרך יריד הגיוס שהתקיים באוניברסיטה.
כבר ביריד הוסבר לנו כי סטודנטים במארוול מקבלים משימות כמהנדסי חשמל מן המניין, שיש להם תפקיד משמעותי בצוותים, ושמוטלת עליהם אחריות בדומה ליתר המהנדסים. זאת הסיבה לכך ששנינו רצינו להתחיל את תעסוקתנו כמהנדסים מתחילים, במארוול. הבנו כי זו הדרך הטובה ביותר עבורנו להתפתח בתחום.

ש: תארו את התפקידים שלכם:
אורי – במסגרת תפקידי אני מפתח כלים רבים לצוות שלי, במגוון שפות כמו python, C++, C  ועוד. לאחרונה למשל, קודדתי כלי שתפקידו שיחזור קונפיגורציה של רכיב, במטרה לאתר באגים שהתגלו ב- firmware אצל לקוחות החברה. אני עובד אל מול כ- 12 מהנדסים נוספים, השייכים לקבוצת ה- Firmware and modeling.

איה – אני משמשת בחברה כמהנדסת וריפקציה, בימים אלו אני אחראית על וריפקציה של רכיב חדש בצ'יפ. כלומר, על בדיקת ה- Design של הרכיב. עליי לוודא בין היתר כי הרכיב שתוכנן אכן עומד בדרישות הארכיטקטורה. אמנם הרכיב קטן, אך במהלך העבודה אני נדרשת לכתוב קוד בשפות חדשות שלמדתי פה בחברה, להפעיל חשיבה רבה שקשורה לפונקציונליות הרכיב, לתכנן היטב ולעבוד באופן הדוק עם ה-Design Engineer  של הרכיב. במהלך העבודה אני עובדת מול ה- Design Engineer של הרכיב, שאני ה- Verification owner שלו. כמובן שאני עובדת גם מול יתר המהנדסים בצוות שלי, לומדת רבות מהטכניקות איתן הם עובדים ונעזרת בידע ובניסיון שלהם לביצוע המשימות.

ש: כיצד אתם מצליחים לשלב בין העבודה ללימודים האינטנסיביים?
אין ספק שהשבוע שלנו עמוס מאוד ושנשאר מעט מאוד זמן פנוי. צריך ללמוד כיצד לנהל את הזמן נכון, לנצל את הימים שמוקדשים ללימודים במלואם, ללמוד יותר בערבים ובסופי השבוע ולהשלים הרצאות שאנו מפספסים על-ידי צפייה בהרצאות מוקלטות. צריך המון משמעת עצמית ובמידת הצורך, להיות זמינים למשימות חשובות מהעבודה גם מהבית.  

חשוב לנו מאוד לציין שבסופו של דבר במהלך הסמסטר אנחנו נדרשים לעבוד כ-20 שעות שבועיות, אותן אנו פורשים על יומיים בשבוע, ואת מערכת הלימודים אנחנו מסדרים בהתאם. מעבר לכך, בתקופות המבחנים מארוול מגלה עבורנו גמישות רבה מבחינת שעות העבודה ומעודדת אותנו להצליח במבחנים. בתקופות המבחנים אנו יכולים כמעט ולא לעבוד, כך שיש לנו זמן שיכול להיות מוקדש כל כולו ללמידה.

ש: מה אתם אוהבים בעבודתכם כסטודנטים במארוול?
יש המון התחשבות בסטודנטים בחברה, בדגש על תקופות מבחנים, שבאה לידי ביטוי בגמישות בשעות העבודה.
בנוסף, ניתן לבצע את פרויקט הגמר במסגרת החברה, דבר המהווה עבורנו יתרון משמעותי. ביצוע הפרויקט במסגרת זו מאפשר לנו להשקיע יותר מזמננו הפנוי כסטודנטים כאן במארוול, להרחיב את אופקינו ולתרום יותר לפרוייקטי החברה וצוותי הפיתוח.

איה מוסיפה, "אני מרגישה כי בתור סטודנטית במארוול, אני מקבלת משימות בדומה למהנדסים בצוות. אמנם הן בעלות דחיפות ונפח קטנים יותר, אך מבחינה מקצועית המשימות מתאימות למהנדסי חשמל ואלקטרוניקה מוסמכים והן דורשות ממני אחריות, השקעה רבה ועצמאות. העבודה במארוול מהווה עבורי אתגר ותורמת רבות להתפתחות המקצועית שלי".

ש: האם אתם מרגישים שיש שוני ביניכם, כסטודנטים, לבין המהנדסים העובדים במשרה מלאה מבחינת העשייה היומיומית?
ההבדל העיקרי הנו בדחיפות המשימות שאנו עובדים עליהן ובהיקפן. מעבר לזה העיסוק ותוכן המשימות דומה לזה של המהנדסים.

ש: במה תורמת לכם עבודתכם כסטודנטים במארוול?
ראשית מבחינה חברתית- זכינו להיכרות עם אנשים חדשים (סטודנטים ומהנדסים) שלא הכרנו קודם. אנחנו לא הכרנו זה את זו לפני העבודה כאן במארוול ורק כשהגענו לחברה יצא לנו להכיר. גילינו שיש לנו הרבה במשותף ואנו נעזרים אחד בשנייה גם במסגרת הלימודים. העבודה כסטודנטים במארוול נותנת לנו כלים רבים והיא תורמת לנו מאוד ביישום התיאוריות אותן אנו לומדים באוניברסיטה.

במסגרת העבודה אנו נמצאים באינטראקציה עם מהנדסים שונים, מה שתורם לפיתוח החשיבה שלנו. מארוול חשפה אותנו לנושאים רבים אליהם לא היינו נחשפים לולא עבדנו כאן, ואפשרה לנו ללמוד ממהנדסים מנוסים, כיצד לבצע את המשימות השונות בצורה אלגנטית, יעילה ומקצועית יותר!
אורי מוסיף, "דבר נוסף שאני מאוד אוהב בעבודה במארוול וקידם אותי מבחינה אישית , הינו החדר כושר בחברה. לפני עבודתי בחברה כלל לא עסקתי בספורט. כעת, בזכות חדר הכושר בחברה, התחלתי לעסוק בספורט באופן קבוע!".

ש: למה לדעתך כדאי לסטודנטים אחרים להצטרף למארוול?
מארוול מאוד משקיעה בקהילת הסטודנטים שלה. לא מזמן התקיים אירוע לכלל הסטודנטים בחברה – יום כיף (על חשבון יום עבודה), שכלל נסיעה לזיכרון-יעקב ואטרקציות נחמדות כמו "אסקייפ-רום" ונסיעה על סגוואי! בנוסף, למארוול מאוד חשוב לטפח את אוכלוסיית הסטודנטים שלה כיוון שהיא רואה בנו כמהנדסים מן המניין שיצטרפו לשורותיה כמהנדסיה העתידיים, במשרה מלאה, עם סיום הלימודים. אפשרות זו בהחלט לא קיימת בכל חברה. כאן, משיחות עם הרבה מהנדסים צעירים, עולה כי הם התחילו דרכם במארוול כסטודנטים! אין ספק שגישה זו היוותה גורם נוסף בבחירה שלנו לעבוד במארוול ושהיא מקנה מוטיבציה רבה להשקיע, ללמוד ולהתמיד בעבודתנו כסטודנטים.
במארוול יש לנו עצמאות רבה בעבודה, אנו מקבלים משימות לא פשוטות ויוצאים לעבודה מאתגרת! העבודה נעשית בסביבה מאוד נעימה, כיף לנו להגיע לעבודה ואנחנו מרגישים חלק משמעותי ממערך העבודה.

מארוול ישראל מזמינה אתכם להצטרף אלינו במגוון משרות הייטק ופיתוח מאתגרות. 

בואו להכיר אותנו מקרוב עם סיפורים נוספים מה – Frontend Stories!