הענן, הדאטה סנטר ועולמה הטכנולוגי של מארוול | מארוול ישראל

הענן, הדאטה סנטר ועולמה הטכנולוגי של מארוול

אדר פארי, Switching Architecture & PD 17.12.15

בשבוע שעבר קיימנו הרצאת העשרה על הענן, הדאטה סנטר ורכיבים שלנו ושל יצרנים אחרים המניעים ומאפשרים את פעולתן של המערכות הללו שהן מן המורכבות בעולם.כפי שראינו, שוק הדאטה סנטר העולמי יגיע בשנת 2026 להיקף של 463 מיליארד דולר. מארוול נמצאת בליבו של שוק צומח זה.

הדאטה סנטר הוא המקום המרכז את משאבי המחשוב והאחסון, זהו המרכיב מרכזי בארגון ועיבוד האינפורמציה הפרטית והארגונית. בשנים האחרונות עם התפתחות טכנולוגיות ווירטואליזציה וכניסתן לדאטה סנטר, נולד מושג ה"ענן" אשר משמעותו היא כי לצרכן (הפרטי או הארגוני) מסופקים השירותים הנדרשים ללא צורך בהקצאת משאבים מקובעת תוך כדי הבטחת עצמאות וחוסר תלות בצרכנים האחרים. יתרונות רבים נובעים מריכוז משאבי המחשוב וצריכתם בצורה ווירטואלית בהיבט של חיסכון בעלויות ההקמה והתפעול השוטפות, גמישות, זריזות בתגובה לשינויים, אמינות, זמינות ושרידות.

עם התפתחות מודל הענן הציבורי (Public Data Center) מוקמים מרכזי עיבוד ענקיים (Mega Scale Data Center) המספקים שירותים ויישומים שונים בכפיפה אחת ללקוחות שונים (הן פרטיים והן ארגונים), רמת השרות נעה מהשכרת שירותי חומרה בסיסיים, אספקת פלטפורמה לפיתוח יישומים וכלה ביישומים מלאים. דוגמאות לספקי ענן ציבורי הם חברות כדוגמת Microsoft Azure, Amazon Web Services, Google App Engine, כאשר חברות רבות נוספות נכנסות לתחום.

גודל השוק הצפוי למחשוב הענן מוערך במעל 100 מיליארד דולר בשנת 2016 עם גדילה אל מעל 400 מיליארד בשנת 2026.

הדאטה סנטר מאגד שרתי מחשוב ((compute server ואחסון (storage server) הגדלים משנה לשנה הן בכוח העיבוד של כל אלמנט והן בתכולה, בנוסף נכנסות לשימוש טכנולוגיות של עיבוד מקבילי משותף (כדוגמת Hadoop) -כתוצאה מכך יש דרישה מתמדת לרשת תקשורת מהירה יותר, עם קיבולת גדולה יותר התומכת בפרוטוקולי תקשורת מתקדמים שפותחו לתמיכה בסביבה הווירטואלית.

אנחנו בחברת מרוול ישראל פונים לשוק מרכזי זה באמצעות רכיבי ה-Switching וה-SoC המפותחים כאן:
רכיבי ה-SoC המבוססים על טכנולוגית 64b ARM משמשים בשכבת ניהול הרשת, כבקרים לשרתי האחסון וכשרתי מחשוב לעיבוד מבוזר.
רכיבי ה-Switching ממשפחת 'Prestera' מספקים פתרון מיטבי לאלמנטים השונים המרכיבים את רשת התקשורת (Top of the Rack, Spine, Port Extender Switches) ע"י שילוב אופטימלי של קיבולת, מהירות והספק ותומכים במגוון עשיר של יכולות עיבוד תעבורה המותאמים לפרוטוקולי התקשורת המתפתחים ללא הרף ,לרכיבי ה-Switching יכולות ניתוב (routing) ברמות שונות המובחן בהתאם לסוג התעבורה ואיכות השירות הנדרשת (QoS) ניהול תעבורה ובקרת זרימה ייחודיים ,פיזור עומסים דינמי, ויכולות מתקדמות של ניטור, מדידה, מעקב אחרי התעבורה בזמן אמת אשר חיונית לניהול הרשת בצורה אופטימלית.