שבב ARMADA 3700 בארכטיקטורת MoChi ב-CES | מארוול ישראל

ARMADA 3700 השבב החדש של מארוול נחשף בתערוכת CES 2016

12.01.16

השבב הינו חלק ממשפחת שבבים חדשה המבוססת על ארכיטקטורת MoChi ומשלב מעבד ARMv8 Cortex-A53 כפול ליבה 64 ביט, המאפשר להריץ מספר רב יותר של יישומים בו-זמנית.

חברת מארוול חשפה בתערוכת CES שבב משולב (SoC) חדש. ARMADA 3700, המיועד למערכות אחסון מדיה הקשורות לרשת (NAS), אחסון מבוזר בסביבת ענן, אחסון בסביבת מובייל ורכיבי Wi-Fi. השבב הקומפקטי משלב מעבד ARMv8 Cortex-A53 כפול ליבה בעל 64 ביט – באופן המאפשר להריץ יותר יישומים בו-זמנית.

מארוול ישראל הובילה את תהליכי הגדרת השבב והארכיטקטורה, תהליך הפוסט סיליקון ופיתוח התוכנה. כן הובילה מארוול ישראל את היישום של ארכיטקטורת MoChi בשבב החדש. ה-ARMADA 3700 מספק חבילת ביצועים ליחידת הספק \ מחיר שטרם נראו לשימושים כמו נתבים אלחוטיים ביתיים, מגבירי אות אלחוטיים ביתיים, מכשירי NAS ניידים ונייחים ועוד, זאת באמצעות צריכת ההספק הנמוכה שלו. ה-Form Factor הקטן שלו ורמת הביצועים הגבוהה מורכבים משילוב של יכולות החומרה המוכחות בדורות קודמים של רכיבי מארוול לפיתוח התוכנה הייעודית האיכותית אשר פותחה במארוול ישראל. ארכיטקטורה זו מאפשרת להרחיב את השבב באמצעות מודולים נוספים, תוך תמיכה מלאה במגוון רחב של טכנולוגיות קישוריות וטכנולוגיות קלט-פלט ייעודיות.

דוגמאות ראשונות של שבבי ARMADA 3700 זמינות עתה ללקוחות המתכננים ומפתחים מערכות אחסון, נתבים וציוד רשת.

ה-ARMADA 3700 מתאפיין בצריכת זרם נמוכה במיוחד – ואט אחד בלבד! צריכה נמוכה המאפשרת את השתלבותו בהתקני אחסון מדיה מבוססי סוללות. המבנה הייחודי והממדים הזעירים – 11X11 מילימטר בלבד לשבב SoC מלא, מאפשרים תכנון אלגנטי של מוצרים קטנים יותר.

משפחת השבבים ARMADA 3700  משלבת מגוון עשיר של אפשרויות קלט-פלט, ובכללן USB 3.0, SATA 3.0, אתרנט במהירות 1 גיגה-ביט ו- 2.5 גיגה-ביט. בנוסף, כוללים השבבים האלה גם מגוון רחב של מנועי האצה ליישומי אבטחה, המתאימים לרשתות חדשניות, מערכות אחסון ויישומים. שבבי ARMADA 3700 תומכים בטכנולוגיות מתקדמות לניהול צריכת זרם, המאפשרות הפעלה או הדממה של ליבות המעבד המרכזי על פי הצורך ובהתאם לעומס, כמו גם שינוי מדורג של עוצמת הזרם ותדר העבודה של כל אחת מהליבות בפני עצמה. כך ניתן להבטיח צמצום משמעותי בצריכת הזרם תחת עומסי עבודה משתנים, ותפוקת עיבוד חסרת תקדים במונחים של ביצועים לכל ואט נצרך, או ביצועים לכל דולר בשוק המערכות המשובצות.

ה-ARMADA 3700 הנו שבב מוביל בתחום המערכות על גבי שבב אחד (SoC) בארכיטקטורת MoChi: הוא מתקשר בקלות ובשקיפות עם מודולים אחרים במשפחת הארכיטקטורה הזאת על מנת ליצור סביבה וירטואלית אחת המאפשרת סוגים חדשים של יישומים. שבבי ARMADA 3700 מותאמים ליישומים בעלי צריכת זרם נמוכה וממדים קטנים, ובכללם למכשירים הפועלים באמצעות סוללות, דוגמת אחסון הצמוד למכשירי מובייל. הם משתלבים בקלות עם קווי המוצרים המובילים של מארוול בתחומי PHY, Wi-Fi ופתרונות אחסון – מה שמאפשר הצגה מהירה של פתרונות אחסון מבוזרים בענן ופלטפורמות רשת מנוהלות.