מופע של צלילים, ים כחול וחוויה משותפת | מארוול ישראל

מופע של צלילים, ים כחול וחוויה משותפת

Yuval Peled - Switching Department 18.05.16

התנדבות עובדי מארוול ישראל למען נוער בסיכון

שנתיים חלפו מאז החלטנו, קבוצת מתנדבים ממארוול, לאמץ את ילדי העולים בפנימית אורט יד ליבוביץ בנתניה. במסגרת המחויבות החברתית שלנו, ובסיוע עמותת זיו נעורים, גיבש תכנית המקיפה 4-5 מפגשים שאנחנו יוזמים ועורכים לאורך השנה.  העקרונות המנחים אותנו הם חיבור עם בני הנוער וחשיפתם לתרבות הישראלית, למוסיקה, לטיולים ברחבי הארץ, תוך דגש על הכרות הדדית, אחווה, יציאה מהשגרה, כיף והנאה משותפת.

חשוב לנו להוביל עשייה מגוונת שתעצים את בני הנוער, אשר רובם עלו ארצה ללא הוריהם. לקראת כל מפגש אנחנו משקיעים מחשבה רבה ובגישה יצירתית מעצבים פעילויות חווייתית ומלהיבות. כל זאת במטרה להקנות לבני הנוער ערכים וכלים שיאפשרו לכל אחת ואחד מהם לגלות ולמצות באופן מיטבי את יכולותיהם וכישרונותיהם, כך שיבואו לידי ביטוי במעגלי חייהם השונים, בהווה ובעתיד.

המפגש האחרון התקיים ב 16.5.2016. יצאנו, המתנדבים ממארוול ותלמידי כתות י' ו י"ב, משגרת העבודה והלימודים לבילוי של אחר צהריים ביפו העתיקה. התכנסנו ב"התיבה"  האולפן האלקטרוני של אנסמבל המאה ה-21. כבר בהתכנסות, סביב ארוחה קלה, שמחנו לראות שבני הנוער 'מגניבים' כתמיד, ובעיקר שאצל המצטרפים החדשים (שהגיעו לישראל לפני 8 חודשים בלבד) העברית השתפרה פלאים והביטחון העצמי עלה.

באולם המופעים קיבלו את פנינו אמני הסאונד רונלד ודגנית. הם הסבירו לנו על הכלים האלקטרוניים והדריכו את הבנות והבנים כיצד אותיות נשמעות כצלילים, ואיך באמצעות מילים ומשפטים הנאמרים לתוך מיקרופונים, כמו גם תנועות של גופים וחפצים הנקלטות בחיישני מרחק, אפשר ליצור קומפוזיציה של מנגינה מרתקת. חברי הקבוצה קלטו מהר מאד את הקצב והציגו מופעי מוזיקה מרשימים ביותר.

אחרי הפסקת עוגיות ושתייה צעדנו כולנו דרך רחובות יפו עד לכיכר השעון, ומשם הגענו לרחבה גדולה הצופה מן החוף אל סלע אנדרומדה שבים התיכון לפנינו. הוצאנו תחפושות ואביזרים והעלנו בהשתתפות בני הנוער הופעה שהמחזנו מראש לפי סיפורי המיתולוגיה היוונית – על אודות מדוזה, פרסאוס, אטלס, הרקולס ואנדרומדה כמובן.

קינחנו בהתרעננות עם גביעי גלידה קרה ומתוקה, ונפרדנו בתחושת התרגשות וסיפוק ובציפייה לפעילות הבאה…

תודה מכל הלב למי שלקחו חלק בפעילות מעוררת השראה זו: יוגב, ויובל, שי, אור, ליאור, לב ואיתי .